НВФ «Дока» Геодезичні прилади, обладнання, системи і технології для вирішення задач будь-якої складності від фірми ДОКА, офіційного дистриб’ютора фірми Leica Geosystems в Україні

ТзОВ НВФ «ДОКА» (032) 232-30-40, (044) 592-14-00

Геодезистам, топографам, маркшейдерам, проектантам, будівельникам
НВФ «Дока»
Каталог Продукції
 | 
Про Компанію
 | 
Новини сайту / Новини Leica Geosystems
 | 
Послуги
 | 
Консультації
 | 
-
 
   
Каталог Продукції
Лазерні рулетки
Нівеліри
Електронні тахеометри
Супутникові (GPS) приймачі
Базові станції
Спеціальне обладнання для будівництва
Лазерні 3D сканери
Пошук підземних комунікацій
Точне землеробство
Гіроскопічні насадки
Моніторинг
Програмне забезпечення
Аксесуари
Метрологічне обладнання
Спеціальні пропозиції

Точне землеробство.
Системи паралельного водіння

НВФ "Дока"ПослугиЛазерне сканування3D сканування в святих печерах стародавнього Києва
Послуги
Виконання геодезичних робіт
Лазерне сканування
3D сканування в святих печерах стародавнього Києва
Лазерне сканування Жовківського замку
Пілотний проект з лазерного сканування
Сканування тунелів за допомогою Leica HDS6000
3D сканування в святих печерах стародавнього Києва
У листопаді - грудні 2008 ДП «Укргеодезмарк» (директор Білоус Н. В., головний керівник проекту Ковтун В. Я., провідний спеціаліст Михайлов М. В.), спільно з офіційним дилером Leica Geosystems AG в Україні фірмою «Дока» (директор Серебрянний Ю. Л., провідний спеціаліст Григораш А. В), було виконане лазерне сканування Аннозачатіївського Храму в Дальніх печерах Києво-Печерської Лаври. Ці роботи були продовженням проекту з лазерного сканування печер з метою створення візуалізації приміщень печер. Технічні умови на виконання даних робіт були розроблені фахівцями ДП «Укргеодезмарк» (Марчук С. В., Михайлов М. В.).

Древній Київ, якому вже більше 1500 років називають серцем Русі, «матір'ю міст руських». Київ - стародавній центр слов'янства, столиця могутньої Київської Русі. Згідно легенди в кінці V – на початку VI століть нашої ери три брати Кий, Щек, Хорив і сестра їх Либідь заснували на крутому правому березі річки Дніпра місто й назвали його на честь старшого брата Києвом. Перша згадка про Київ, що міститься в давньоруському літописі "Повість временних літ", відноситься до 862 р.

 

lavra_panorama400

 

Києво-Печерська Лавра - це унікальний монастирський комплекс, внесений ЮНЕСКО до списку пам'яток світового значення. Більше 43 мільйонів туристів з усіх кінців світу відвідало його територію за час його існування. Комплекс включає в себе надземну (комплекс релігійних споруд) і підземну (печери) частини. 

Печери - це система підземних коридорів, що складається з декількох частин - Ближніх, Дальніх і Варязьких. Перші літописні згадки про печери припадають на 1051 р. Спочатку в печерах жили ченці, пізніше там стали ховати померлих поселенців монастиря. У печерах Києво-Печерської Лаври знаходиться упокоєння нетлінних мощей угодників Божих.

 lavra_kor300  lavra_vhod300

Створити тривимірну модель лаврських печер запропонували насельники Києво-Печерської лаври. «Наша мета - привернути увагу громадськості до проблеми збереження лаврських печер для майбутніх поколінь. Зараз печери знаходяться в аварійному стані, їх треба рятувати », - сказав настоятель Києво-Печерської Лаври архієпископ Павло.

Лазерна зйомка ScanStation2

Роботи по лазерному скануванню виконувалися новою лазерною скануючою системою Leica ScanStation2. У зв'язку з великою відвідуваністю печер сканування проводилося в нічний час. Як геодезична основа сканування в печерах були використані раніше створені знімальні мережі в місцевій системі координат. 

Зйомка велася з роздільною здатністю 2 см. Дозйомка в утруднених місцях печер проводилася за допомогою електронного тахеометра Leica TCR1201 + R400.

"Це найбільш досконале обладнання, яке існує в світі на сьогоднішній день", - запевнив директор фірми «Дока», Юрій Серебрянний. Загалом потрібно зазначити, що лазерна скануюча система Leica ScanStation2 показала себе надійною в процесі роботи. Це в черговий раз підтверджено отриманими результатами.

lavra_scan400

Микола Білоус на прес-конференції, організованій священиками Києво-Печерської Лаври повідомив, що обладнання настільки точне, що фіксує всі виступи і навіть розписи на стінах. "Після закінчення робіт можна буде проходити всі лаврські печери, лежачи на дивані з чаєм", - заявив пан Білоус. У той же час головний керівник проекту Валентин Ковтун сказав, що ще частина печер не обстежена, оскільки входи в деякі з них поки завалені.

Моделювання лабіринтів

В результаті сканування поверхонь і створення тривимірної комп'ютерної моделі печер створюється візуалізація всього лабіринту печер за розробленою технологією.

Створення тріангуляційних моделей площин об'єкта з кроком 50x50 мм. У місцях зі складною поверхнею та в приміщеннях допускається зменшення кроку тріангуляційної моделі до 25 х 25 мм;

Моделювання всього об'єкту здійснюється шляхом поєднання окремих тріангуляційних моделей площин об'єкта (стін, стель, підлоги й ін.);

Моделюванню підлягають всі стіни, підлога, стеля печер і кімнат, тип використовуваних примітивів - Polyface Mesh.

Обробка результатів проводилася в програмному комплексі «Cyclone».

Створення тривимірної комп'ютерної моделі здійснюється за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення і являє собою поєднання тріангуляційної моделі, отриманої за результатами лазерного сканування, і матеріалів високоякісної фотозйомки.

В результаті отримуємо можливість довільного пересування і перегляду створеної моделі та отримання додаткової інформації.

Надалі планується провести роботи по створенню тривимірної геоінформаційної системи Києво-Печерської Лаври. Наявність такої 3D ГІС дозволило б з максимальною точністю, швидкістю і найменшими подробицями в будь-який час відтворити унікальну архітектуру споруд Лаври.

Найновіші 3D технології в майбутнє

Сьогодні лазерне сканування 3D невід'ємна і найперспективніша частина інженерної геодезії в галузі архітектури, будівництва та історико-культурної спадщини.

Використання новітніх технологій лазерного сканування від Leica Geosystems відкриває перед людством нові горизонти у вирішенні питань пов'язаних з проблемою збереження для нащадків історичних і культурних цінностей, а також доступності світової культурної спадщини з метою поширення культури і знань серед громадян усіх країн світу.

Створена тривимірна модель візуалізації дає можливість багатьом прочанам, які не мають можливості приїхати в древній Київ, віртуально пройти по святих печерах Києво-Печерської Лаври і поклонитися християнським святиням за допомогою нових сучасних технологій Leica.

На об'єкті робіт в печерах Києво-Печерської Лаври побувала делегація Leica Geosystems AG vice-president EMEA Kurt Schibli and technical support manager DSA Alexander Zweyer, які наочно ознайомилися з представленим проектом і намітили співпрацю на майбутнє у продовженні даного проекту за участю компанії Leica Geosystems AG.